-
خانوادگی
-
مرد
-
زن
-
پسر
-
دختر
پوست  برنزه و سفید
چهارشنبه ۳ آذر ۱۳۹۵ - ۱۳:۴۵
1
0

بسیاری از ما برای داشتن پوستی برنزه متحمل زحمات بسیاری می شویم. از دراز کشیدن زیر آفتاب برای ساعت های طولانی گرفته تا استفاده از کرم پودرهای برنز کننده و حتی سولاریوم .دلیلش هم روشن است، پوست پرنزه مد است!

جالب آن است که بدانید پوست برنزه و آفتاب سوخته همیشه سمبل زیبایی نبوده است و نسل های پیش از ما اگر عکس هایی که ما با سربلندی برای نشان دادن رنگ نارنجی مایل به قهوه ای صورتمان می گیریم را ببینند متعجب خواهند شد.

در دوره ویکتوریا آرایش به معنایی که ما امروزه در ذهن داریم مبتذل محسوب می شد و مناسب خانم های با شخصیت و اصیل نبود. اما همانطور که حدس می زنید خانم ها در آن دوران نیز دغدغه زیبایی را داشتند و در راستای زیباتر شدن تلاش می کردند.

 در آن دوران ،رنگ پریدگی ، شفافیت و سفیدی پوست سمبل زیبایی بود و نشان می داد که فرد متعلق به کلاس اجتماعی بالایی است و ثروتمند است. اگر خانمی پوست سفیدو شفافی داشت به این معنا بود که احتیاجی به کار کردن در زیرآفتاب و رفت و آمد در خیابان ها را ندارد و در نتیجه پوستش از گزند آفتاب سوختگی به دور است .به همین دلیل زنان از آفتاب فراری بودند و تا حد امکان از قرار گرفتن در معرض آفتاب جلوگیری می کردند.

خوردن سرکه یکی از راه های افزایش رنگ پریدگی پوست بود. بعضی حتی با کشیدن خط های آبی باریک بر روی پوست صورتشان این تصور را ایجاد می کردند که پوستشان آنقدر شفاف و سفید است که رگ های موجود در صورت از زیرش نمایان شده اند!

پوست  برنزه و سفید
پوست برنزه و سفید

 

بازدید:
1157

به اشتراک بگذارید:- - - - - -
* جهت ثبت نظر هم اکنون ثبت نام کنید. *
نظر شما:
لوگوی ماهکان
کلیه حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به مجله اینترنتی ماهکان می باشد و هرگونه کپی برداری بدون ذکر نام و لینک منبع غیر قانونی بوده و قابل پیگرد میباشد.
طراحی و بهینه سازی توسط شرکت طراحی سایت و برنامه نویسی وب پارسه© 2018 mahkan.com