-
خانوادگی
-
مرد
-
زن
-
پسر
-
دختر
ونزوئلا
دوشنبه ۲ مهر ۱۳۹۷ - ۱۴:۲۸
1
0

سفر می تواند یکی از بزرگ ترین لذت های زندگی هر انسانی باشد اما قبل از سفر باید به نکاتی بسیار مهم از جمله خطرات سفر به برخی از کشور ها فکر کرد.

در این مطلب 10 مورد از خطرناکترین کشورها برای سفر را معرفی می کنیم، موسسه لگاتوم لیست این کشور ها را بر  اساس امنیتی و اقتصادی ملاک کار خود قرار داده و به مردم توصیه می کند به این کشور ها سفر نکنند.

 

1- اوکراین

اوکراین
اوکراین

اوکراینی ها درگیری های مداومی با روسیه دارند و نیرو های مسلح این کشور در منطقه شرقی درگیری زیادی دارند به همین دلیل مردمان محلی در این مناطق به جالش جنگ کشیده شده اند.

 

2- مصر

مصر
مصر

درگیری های داخلی در کشور  مصر هرچند کم شده اما این کشور را ناامن کرده و هر لحظه امکان وقوع درگیری وجود دارد.

 

3- هندوراس

هندوراس
هندوراس

هندوراس مکان های بسیار دیدنی ای در کشور خود جای داده است اما بیشترین میزان جنایت و قتل را دارد به همین دلیل سفر به این کشور پیشنهاد نمی شود.


4-کنیا

کنیا
کنیا

کنیا کشوری است که به بسیاری از جناح های تروریستی وابسته است. این کشور اغلب درگیر حملات است و بمب نیز از این کشور گزارش شده و صدای تیراندازی به وفور در آن شنیده می  شود. بدترین زمان سفر به این کشور پر سر و صدا، دوران انتخابات است، جایی که اعتراضات خشونت آمیز در آن قدم به قدم دیده می  شود.

 

5- السالوادور

السالوادور
السالوادور

السالوادور، کشوری است که از یه طرف به داشتن کوهستان های زیبا مشهور است و از طرف دیگر جنایات باندهای خشونت آمیز سفر به این کشور، آن را جزو پر ریسک ترین سفرها کرده است.

 

6-  کلمبیا

کلمبیا
کلمبیا

 قاچاق مواد مخدر، فساد سیاسی و جرایم خشونت آمیز باعث شده این کشور به مشکلات زیادی روبرو شود.

 

7- ونزوئلا

ونزوئلا
ونزوئلا

تغییرات سیاسی بسیار زیادی در این کشور در حال رخ دادن است و باعث شده تا کشوری ترسناک تبدیل شده است. بحران اقتصادی در حال افزایش است و تنش ها در حال افزایش است.

 

8- یمن

یمن
یمن

مانند بسیاری از کشورهای ذکر شده در این مقاله، یمن نیز مقر بسیاری از گروه های تروریستی است. گروه های شورشی به دلایل سیاسی مختلف به بازداشت شهروندان آمریکایی و اروپایی دست می زنند.

 

9- نیجریه

نیجریه
نیجریه

گروه تروریستی Boko Haram سال هاست که کشور نیجریه را ویران کرده و دزدان دریایی آب های این کشور را اشغال کرده اند. نیرو های نظامی این کشور انقدر مشغول درگیری هستند که شاید حفاظت از مردم را فراموش کنند.

 

10- پاکستان

پاکستان
پاکستان

پاکستان، واقع در جنوب آسیا، به عنوان دهمین کشور خطرناک جهان طبقه بندی شده است. گفته می‌شود تروریسم بزرگ‌ترین دلیل حالت کنونی بی‌امنی در آن است و در کنار تهدیدهای شدید تروریسم، آدم ربایی، و خشونت‌های فرقه‌ای در بیشتر جاهای آن به چشم می‌خورد. دولت بریتانیا به تهدید شدید حملات تروریستی و آدم ربایی اتباع غربی به عنوان بزرگترین نگرانی بازدیدکنندگان آن یاد می‌کند. دولت پاکستان و سازمان های اطلاعاتی بر علیه دولت آمریکا هستند. این کشور مقر بسیاری از اردوگاه های تروریستی مثل داعش و طالبان است. من از این منطقه به طور کامل اجتناب می کنم.

 

بازدید:
97

به اشتراک بگذارید:- - - - - -
* جهت ثبت نظر هم اکنون ثبت نام کنید. *
نظر شما:
لوگوی ماهکان
کلیه حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به مجله اینترنتی ماهکان می باشد و هرگونه کپی برداری بدون ذکر نام و لینک منبع غیر قانونی بوده و قابل پیگرد میباشد.
طراحی و بهینه سازی توسط شرکت طراحی سایت و برنامه نویسی وب پارسه© 2018 mahkan.com