-
خانوادگی
-
مرد
-
زن
-
پسر
-
دختر
ماشین
دوشنبه ۱۶ مهر ۱۳۹۷ - ۱۵:۳۰
0
0

با ریختن مایعات، پوست میوه و خوراکی، کشیدن سیگا و جاماندن مواد غذایی در ماشین باعث می شودبوی نامطلوبی از ماشین خارج شود. این بوی بد با تابش نور خورشید بسیار بیشتر خواهد شد پس باید به زودی از شر این بوی نامطلوب خلاص شوید. در ادامه آموزش  و راه حل های مناسبی در این باره برای شما منتشر خواهین کرد.

 

خارج کردن وسیله های ماشین


اولین اقدام برای از بین بردن بوی بد ماشین خارج کردن زباله در زیر صندلی‌ ها ، جیب‌‌ های پشت صندلی ، داشبورد ، صندوق عقب و تمیز کردن جاسیگاری خودرو است. اگر در ماشین از صندلی کودک استفاده می‌ کنید، صندلی را از ماشین خارج کرده و محفظه های نوشیدنی و زیر کاورصندلی را بررسی کنید. 

 

از بین بردن بوی بد داخل ماشین با تمیز کردن 
از بین بردن بوی بد داخل ماشین با تمیز کردن
از بین بردن بوی بد داخل ماشین با تمیز کردن
بهتر است تمامی سطوح ماشین را با دستمال مناسب و پاک کننده ملایم تمیز کنید. برای پاک کردن داشبورد و کابین از واکس مخصوص و برای چرم صندلی‌ ها از اسپری‌ های مخصوص چرم استفاده کنید تا به سطوح خودرو شما آسیبی نرسد. برای پاک کردن کفپوش‌ ها و صندوق عقب هم از جارو برقی استفاده کنید. 
 
باز کردن پنجره ها
 
یکی از دلایل وجود بوی نامطبوع در خودرو گیر افتادن هوا در خودروست. برای از بین بردن بوی نامطبوع درب و پنجره ها را باز رها کنید تا جریان هوا به کمک شما بیاید.
 
استفاده از خوشبو کننده 
استفاده از خوشبو کننده
استفاده از خوشبو کننده
شاید یکی از ساده‌ترین روش های از بین بردن بوی بد در داخل ماشین قرار دادن خوشبو کننده در خودرو است. خوشبو کننده‌ها در حال حاضر با انواع مختلفی وارد بازار خودرو شده‌اند حتی بعضی از شرکت‌های خودروسازی نیز از فناوری خوشبو کننده‌های اتوماتیک در خودرو استفاده کرده‌اند.
 
 استفاده از قهوه 
 
قرار دادن مقداری قهوه آسیاب شده یا دانه قهوه در داخل خودرو علاوه بر از بین بردن بوی نم حاصل از قطعات خودرو ، بوی بد سیگار را سریع جذب می‌کند.
 
 استفاده از جوش شیرین 
 
جوش شیرین باعث از بین بردن رطوبت و بوی بد نم می شود و کافی ‌ست به اندازه یک قاشق غذاخوری از آن را روی محلی که مایعات ریخته بریزید و بعد از 3-4 روز آن را تمیز کنید.
 

 استفاده از سرکه سفید 

 استفاده از سرکه سفید
استفاده از سرکه سفید
سرکه برای جذب بوی نامطبوع بسیار موثر است و همانند یک فیلتر هوا عمل می‌کند. برای از بین بردن بو بد خودرو محلول آب و سرکه را با نسبت 4 به 1 درست کنید و روی قعات خودرو اسپری کنید ، بعد از سه الی 4 ساعت با یک دستمال محل مورد نظر را تمیز کنید.
 
 استفاده از پوست مرکبات 
 
اگر به بوی خوشبو کننده‌های موجود در بازار حساسیت دارید بهتر است از خوشبو کننده های طبیعی مثل پوست لیمو یا پرتقال استفاده کنید. مقداری از پوست مرکبات را در ظرفی قرار دهید و در داخل کابین ماشین بگارید تا بوی نامطبوع خودرو از بین برود.

 

فیلتر هوا
 
تعویض فیلتر هوا خودرو برای رفع بوی بد داخل خودرو بهتر است فیتر هوای خودروتان را عوض کنید تا تغییر محسوسی را احساس کنید.
بازدید:
92

به اشتراک بگذارید:- - - - - -
* جهت ثبت نظر هم اکنون ثبت نام کنید. *
نظر شما:
لوگوی ماهکان
کلیه حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به مجله اینترنتی ماهکان می باشد و هرگونه کپی برداری بدون ذکر نام و لینک منبع غیر قانونی بوده و قابل پیگرد میباشد.
طراحی و بهینه سازی توسط شرکت طراحی سایت و برنامه نویسی وب پارسه© 2018 mahkan.com